Artykuły

Terapia logopedyczna on-line – oszczędność czasu i wygoda

9 października, 2022
Terapia logopedyczna on-line – oszczędność czasu i wygoda

Brak czasu uniemożliwia Ci uczestnictwo w terapii? A może Twoja lokalizacja nie daje Ci możliwości lub znacznie utrudnia stacjonarne uczestniczenie w zajęciach?
Mamy dla Ciebie rozwiązanie idealne, a jest nim terapia logopedyczna on-line.

Czy ta gra jest warta świeczki?
Jeżeli z taką formą prowadzenia zajęć spotykasz się po raz pierwszy z pewnością w Twojej głowie pojawia się pytanie, czy to ma sens i czy przyniesie oczekiwane rezultaty?
Zapewniamy – dobry logopeda, czy dobry neurologopeda poprowadzi terapię on-line równie skutecznie, jak terapię stacjonarną.
A taka forma prowadzenia zajęć i leczenie zaburzenia mowy przy wykorzystaniu nowych technologii (zwłaszcza dla najmłodszych) stanowi niekiedy frajdę i atrakcję, która dodatkowo motywuje ich do pracy.

Dla kogo taka forma spotkań będzie odpowiednia?
Odpowiedź na to pytanie jest prosta i trudna zarazem… Nie sposób jasno sprecyzować, że np. nauka wymawiania „r” może być z powodzeniem prowadzona zdalnie, a jakikolwiek inny problem z wymową już nie.
Sukces każdej formy prowadzonej terapii zależy od motywacji i zaangażowania w pracę ze strony Pacjenta.
Jeśli więc nie masz czasu na dojazdy do i z gabinetu logopedycznego. Jeśli Twoja lokalizacja utrudnia lub uniemożliwia dotarcie do wybranego przez Ciebie specjalisty (logopedy, neurologopedy, surdologopedy), bo np. mieszkasz w innym mieście lub za granicą. Jeśli często przebywasz poza miejscem zamieszczania, np. ze względu na wyjazdy służbowe. Jeśli Twój stan zdrowia nie pozwala na osobiste stawiennictwo w poradni logopedycznej lub jeśli po prostu cenisz sobie czas i wygodę – zajęcia prowadzone on-line są dla Ciebie.

Wybór odpowiedniego gabinetu logopedycznego to klucz do sukcesu
Naszym zdaniem bardziej istotnym od samej formy prowadzenia zajęć jest indywidualne podejście do każdej zgłaszającej się do nas osoby, tak aby efektywnie niwelować zaburzenia logopedyczne, które zostały zdiagnozowane. Jest to aspekt kluczowy i my go gwarantujemy!
Bowiem sukces w postaci np. zwalczenia problemu z wymową r wpływa na podniesienie pewności siebie Pacjenta.
A nasza poradnia logopedyczna cieszy się zaufaniem Klientów, o czym świadczy wiele pozytywnych opinii, które można znaleźć nomen omen on-line.

Jak się przygotować do zajęć on-line?
Aby zajęcia mogły zostać przeprowadzone niezbędny będzie komputer z kamerą i dostępem do internetu. Kamera jest ważna! Prowadzący zajęcia logopeda musi widzieć narząd mowy Pacjenta.
Na komputerze powinieneś mieć zainstalowany jeden z komunikatorów internetowych, np. Skype, Zoom, Microsoft Teams. Program ten umożliwi Ci połączenie się z naszym specjalistą (podczas rejestracji zostaniesz poproszony o nazwę aplikacji, za pomocą której chcesz się z nami połączyć).
Warto też, abyś przed rozpoczynającymi się zajęciami zadbał o odpowiednią atmosferę i ciszę. Uprzedź swoich domowników o planowanych zajęciach. Poproś, aby nie hałasowali i nie zagadywali Cię. A jeśli to tylko możliwe, to aby w czasie prowadzonej terapii logopedycznej nie wchodzili do pokoju, w którym uczestniczysz się zajęciach, aby Cię nie rozpraszać.

Co zyskujesz decydując się na terapię on-line w SALP?

  • Gwarancję profesjonalizmu
    Każdego Pacjenta traktujemy i podchodzimy do niego indywidualnie
  • Efektywność działania
    Wielu z naszych Pacjentów podkreśla, że pierwsze efekty terapii logopedycznej były widoczne już po pierwszych zajęciach
  • Twoje poczucie własnej wartości wzrośnie
    Efekty prowadzonej terapii logopedycznej spowodują, że zyskasz pewności siebie


Mamy nadzieję, że my również na Twoim wyborze zyskamy. Co takiego? Twoje zaufanie, tak samo jak zyskaliśmy już zaufanie wielu wielu innych osób, z których do dnia dzisiejszego 48 (a ta liczba ciągle rośnie!) zechciało się podzielić swoją pozytywną opinią o naszej
poradni logopedycznej w Google.

Poniżej kilka przykładów:

Zapraszamy serdecznie!
Jeżeli więc poszukujesz dobrego logopedy dziecięcego lub logopedy dla dorosłych – osoby, która pomoże w leczeniu niewyraźnej mowy albo też trenera emisji głosu, a preferujesz zdalną formę spotkań – skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerami +48 696 442 092 lub +48 886 632 529 albo mailowo na adres rejestracja@salp.pl.

Gwarantujemy, że nie pożałujesz swojego wyboru ? 

Czytaj kolejne

zadzwoń
i zarejestruj się
+48 690 022 111
+48 886 632 529